Dlaczego warto biegać?

Dlaczego Warto Biegać? To pytanie było bohaterem setek tekstów i artykułów. Wałkowane z każdej strony niczym babciny makaron czterojajeczny. Dlatego postanowiłem podejść do tego tematu zupełnie inaczej. Totalny Freestyle. Mam nadzieję, że choć w niektórych miejscach odnajdziecie w tym tekście samego siebie….

Bo Powinieneś?

Obraz 098

– Bo patrząc w lustro widzisz innego gościa niż pamiętasz. Takiego któremu nie wiedzieć kiedy urósł drugi podbródek i ma problemy żeby swobodnie zawiązać buty. Bo siedzący tryb pracy i wciąganie browarów co weekend rozbudowało Cię znacząco w pewnym buforowym miejscu w pobliżu zaworu centralnego.
– Bo nie masz o czym gadać z kumplami z pracy w trakcie przerwy na papierosa. Wszyscy nawijają tylko o jakiś startach, treningach, życiówkach i innych triathlonach. Po prostu jakaś totalna masakra.
– Bo w ogóle chodzisz na te przerwy na papierosa. A przecież obiecałeś sobie że rzucisz fajki już jakiś czas temu.
– Bo czujesz, że statusiałeś. A nie chcesz tego bo wciąż czujesz się w środku młody, pełny życia i gotowy na coś nowego.
– Bo znienawidziłeś chodzić kupować ciuchy, w ZARĘ się nie mieścisz, w H&M z niepewnością wbijasz się w rozmiarówkę XL modląc się o to aby pasowała.
– Bo jeśli nie teraz to kiedy?!

Bo Możesz?

11728789_931684290236143_8338246931246335773_o

– Bo jesteś zdrowym, w pełni sprawnym człowiekiem. Mnóstwo osób oddałoby pół serca aby mieć możliwość swobodnego poruszania się i uprawiania tego sportu. Ty możesz rozpocząć w każdej chwili. Doceń to.
– Bo w podświadomości wiesz, że spalasz swój wolny czas w durny sposób. Siedząc na sieci odświeżając Fejsa i Instagrama, albo scrollując Kwejka i Demotywatory. Bo wiesz, że z palcem w nosie znalazłbyś te dwie, trzy godziny w tygodniu dla siebie na bieganie.
– Bo wiesz, że Twoja rodzina Cię wspiera i trzyma za ciebie kciuki. Bo gdy przy niedzielnym rosole wspomniałeś po raz pierwszy, że może zacząłbyś się trochę ruszać to nikt się nie śmiał tylko wszyscy naprawdę Cię wsparli i poczułeś, że trzymają za Ciebie kciuki.

Bo Chcesz?

11412187_915844938486745_1268319406228651691_n

– Bo czujesz, że dojrzałeś do zmiany, chciałbyś spróbować czegoś nowego, może nawet jeśli się nie uda to po prostu chcesz podjąć tę próbę! Wyjść z swojej własnej strefy komfortu z swojej żółwiej głupiej skorupy. Chociaż chcieć spróbować!
– Bo zazdrośnie spoglądasz jak w trakcie niedzielnego spaceru nad jeziorko z rodziną obok ciebie pomykają Ci spoceni goście z wyrzeźbionymi łydami. Z jednej strony uważasz ich za debili ale z drugiej w podświadomości już dopuściłeś do siebie myśl, że zajebiście byłoby robić to samo.
– Bo wierzysz, że bieganie zmieni Cię w lepszego człowieka. Takiego który dąży do celu, takiego który wyznacza sobie nowe zadania i je sukcesywnie realizuje.A to przekłada się na WSZYSTKIE INNE dziedziny Twojego życia.
– Bo bieganie uczyni cię szczęśliwszym, spełnionym, bardziej otwartym człowiekiem. Da ci szansę na samoakceptację i samorealizację. A to cholernie wielki skarb w współczesnym, wrednym świecie, który zewsząd atakują Cię ideałem piękna i uświadamia Ci na każdym kroku, że nim nie jesteś.

Bo Musisz?

11412189_915245531880019_711475153644894700_n

– Bo biegasz już trochę i czujesz, że to była jedna z najważniejszych i najlepszych decyzji w Twoim życiu.
– Bo gdy masz wymuszoną przerwę w bieganiu to czujesz się nieszczęśliwy, rozdrażniony i po prostu FIZYCZNIE brakuje ci tej aktywności. Bez biegania jest ci źle.
– Bo nie ma nic piękniejszego niż wybiec wcześnie rano na trasę i gdy jeszcze unosi się poranna mgła nad jeziorem po prostu przywitać w biegu wschód słońca. To jest czyste piękno. Piękno przeznaczone tylko dla Ciebie.
– Bo biegając masz endorfinowe haje, które ściskają cię za kark niczym Hulk Hogan przeciwnika na ringu. Bo biegając czujesz, że latasz a skrzydła Hermesa same wyrastają Ci przy biegowych butach.
– Bo po prostu jesteś uzależniony od biegania! I co najważniejsze, jesteś z tego dumny.

Chris Kwacz

2 uwagi do wpisu “Dlaczego warto biegać?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s