InfoShare Beach Running

InfoShare to jedna z największych konferencji Technologicznych w Polsce. Co roku w Gdańsku spotyka się całe morze ludzi zajmujących się startupami, e-commerce, nowymi technologiami, nowym marketingiem aby w ciągu dwóch dni posłuchać kilkudziesięciu wykładów i nawiązać nowe oraz odświeżyć stare znajomości. Dlaczego zatem piszę o InfoShare na blogu biegowym? Dlatego, że już po raz drugi z rzędu na tej stricte internetowo- technologicznej imprezie odbył się InfoShare Beach Running. Kolejny dowód na to, że bieganie można w świetny sposób łączyć z aktywnością zawodową. Dzisiaj kilka słów na temat tego wydarzenia…

20150612_080016
Czym jest inicjatywa InfoShare Beach Running? „To pomysł na to, aby zrobić coś innego, mniej „intelektualnego” w trakcie imprezy, która jest bardzo techniczna” mówi Adam Przeździęk, triathlonista który jest jednym z głównych prowadzących tą zacną akcję. „Wystarczy przyjechać, przyjść, wstać, wcześnie rano – co jest największym wyzwaniem i po prostu pobiec.” Impreza odbywa się bowiem drugiego dnia Konferencji o 7:00. Wówczas następuje zbiórka, następnie dowóz biegaczy busem z Gdańska na miejsce startu, którym jest plaża w Jelitkowie, pomiędzy Gdańskiem a Sopotem. Dla części uczestników jest to nie lada wyzwanie, gdyż pierwszego dnia ma miejsce wieczorna integracja i jak to często bywa jest ona zakrapiana alkoholem, więc trzeba ustawić sobie wyraźne priorytety. Albo bawię się długo na wieczornej imprezie, albo nie piję aby wstać i zrobić naprawdę fajny energetyczny trening.

20150612_075610
Dlaczego warto wybrać właśnie tą drugą opcję? Chociażby dla tego, że bieg brzegiem morza po plaży od Jelitkowa w stronę Westerplatte to niezapomniane przeżycie. Bieganie w fajnej grupie ludzi, którzy tak jak ty są zakręceni na punkcie biegania, wczesnym rankiem, przy pustej plaży, naprawdę daje energetycznego kopa! Co prawda sama technika biegu po piasku wymaga większego wysiłku i jest zdecydowanie trudniejsza niż bieganie po betonie czy bieganie crossów, ale naprawdę warto spróbować chociażby dla widoków, wrażenia i przyjemności.

20150612_075820

Po dojeździe na miejsce startu krótka rozgrzewka, przywitanie z wszystkimi uczestnikami biegu, a potem start brzegiem morza. W tym roku było nas około dwadzieścia osób co po raz kolejny pokazuje, że bieganie zyskuje coraz większą grupę swoich wiernych wyznawców. Sama trasa to w tym roku 8,5 kilometrów, pierwsze cztery brzegiem morza a po dobiegnięciu do terenów Westerplatte i Stoczni, skręt w kierunku Amber Expo i obiegnięcie PGE ARENY jako finał całego treningu. Oczywiście nie jest to prawdziwe ściganie, tempo w granicach 5:40-5:50 pozwalało na swobodną konwersację i wymianę myśli wszystkim  biegnącym w grupie, bo przecież o to w tym wszystkim chodzi o frajdę i wspólną zabawę.

20150612_083000
Na samym końcu po dobiegnięciu na teren konferencji, tradycyjne przybicie piątek, rozdanie koszulek przygotowanych przez GetResponse oraz oczywiście wspólne pamiątkowe zdjęcie. Wszystko to przy zdziwionych spojrzeniach pozostałych uczestników konferencji, którzy przybywali wtedy na rozpoczynające się właśnie wykłady. Tak, jesteśmy inni i dobrze nam z tym! :) „Za rok spotykamy się ponownie i biegamy a jeśli się uda zrobimy dwie grupki, żeby zdywersyfikować tempo, na grupę szybką, która będzie prawdziwym mocnym treningiem porannym i grupę  rekreacyjną marszo-biegową. Chcemy wprowadzić także 10km jak dystans zawodów, które odbywają się w wielu miastach w Polsce” planuje Adam. Jak dla mnie idealnie. Rezerwuję już miejsce na 2016. Jeśli wybieracie się na InfoShare w przyszłym roku ( konferencja jest bezpłatna ) to nie omieszkajcie także dołączyć do Beach Running Teamu. Na pewno nie będziecie żałować!

Chris Kwacz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s